Äriõigus

Küsimus: Kui hakkan OÜ juhatuse liikmeks, kas siis minu isiklike makseraskuste tõttu saab kohtutäitur sellele firmale midagi teha?13.01.2015

Tere!
Olen eraisikuna makseraskustes. Asi on kohtutäituri käes, sõlmitud maksegraafik. Kui minust saab ühes osaühingus juhatuse liige, ilma et ma oleks osanik, kas siis saab kohtutäitur sellele firmale midagi teha, peale töötasu aresti?
Kas ma olen õieti aru saanud, et firma kallale saab ainult siis kui olen osanik?

Ette tänades,

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Täitemenetluse seadustiku § 125 järgi on võimalik sissenõude pööramine osaühingu osale. Kui Te pole osanik, siis ei moodusta osaühing Teie vara ehk sellele pole võimalik sissenõuet pöörata. Samas kui olete osaühingu juhatuse liige, kuid ei ole osanik, on võimalik täitemenetluse seadustiku § 130 alusel arestida Teie sissetulek (juhatuse liikme tasu).

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 625 2000
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee