Äriõigus

Küsimus: Kas aktsiaseltsist on võimalik üks omanik välja visata?28.10.2021

Tere,
Kas on võimalik üks omanik välja visata aktsiaseltsist, kus omanikke on 3 ja kõigil võrdsed osakud? Seda ei saa teha ju ühemehe häälselt, ka teine omanik peab nõus olema? Kas see üks peab siis midagi tagasi maksma neile kahele? Või kuidas?

Tänades!

Vastus: Keijo Lindeberg, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Aktsionäri staatuse lõppemine on võimalik aktsiate ülevõtmisel rahalise hüvitise eest, mis on äriseadustiku kohaselt võimalik aktsionäri taotlusel, kelle aktsiatega on esindatud vähemalt 9/10 aktsiaseltsi aktsiakapitalist. Teie küsimusest ei nähtu aktsionäri aktsiaseltsist välja heitmise võimalikkust.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal