Äriõigus

Küsimus: Kas on võimalik tehing, et ostjal on õigus ainult planeeritava projekti varadele ja seonduvatele otsustele?08.06.2022

Tere,

Üks ettevõte kellel olemas nii kinnisvara, kui ka muud põhivara soovib müüa osalust teisele ettevõttele, et kaasata uue projekti jaoks lisarahastust.
Kas on see tehing sellisel kujul võimalik, et ostjal on õigus ainult planeeritava projekti käigus soetatud varadele ja nendega seonduvatele otsustele?

Tänud

Vastus: Keijo Lindeberg, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Võimalusi on eelkõige kolm:
1. Eraldada uue projektiga seotud varad eraldi äriühingusse ja kaasata investor sellesse äriühingusse.
2. Sõlmida osanike leping, kuhu lisada kokkulepped eri tulude põhjal dividendide tasumise kohta.
3. Lisada kasumi jaotamisega seotud erikokkulepped äriühingu põhikirja, kuid sellisel juhul on kokkulepped läbi põhikirja avalikkusele teada, mida osanikud üldjuhul ei soovi.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LINDEBERG
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Pärnu
Tel: 625 2000
E-post: info@lindeberg.legal
www.lindeberg.legal