Äriõigus

Küsimus: Kas riigilõivuvabalt osakapitali muutmisel eurodesse võib nii allapoole kui ülespoole ümardada?13.12.2011

Ainuosanikuga osaühingu osakapital on 50000 krooni, konverteerimisel eurodesse tuleks uueks osakapitali suuruseks 3195,58 eurot. Tahaksime osakapitali uueks suuruseks määrata 3195 eurot (ümardamisreegleid arvestades peaks see olema 3196 eurot). Kas 3195 eurose osakapitali määramise puhul oleks tegemist lihtsustatud ehk riigilõivuvaba muutmisega?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Lihtsustatud ja riigilõivuvaba osa- või aktsikapitali muutmise kord seoses eurole üleminekuga kehtib ümardamisel lähima euro täiskordseni olenemata täpsest matemaatilisest ümardamise põhimõttest ja olenemata sellest, kas ümardamine soovitakse ettevõtja valikul teha üles- või allapoole lähima täiskordse euroni.

Kasulikuks abimeheks on kindlasti Äriregistri eurokalkulaator, mis asub aadressil https://ariregister.rik.ee/eurocalc_oy.py