Äriõigus

Küsimus: Mida saaks ette võtta kui maksuamet ei nõustu ajatamisega?18.01.2012

Tere

Osaühingul tekkis võlg maksuameti ees. Sai tehtud ajatamise taotlus. Sellega maksuamet ei nõustunud ja nüüdseks on antud asi ka täiturile. Praegu oleks võimalik osade kaupa võlgnevust tasuda, kuid täitur väidab, et maksuamet pole nõus tegema kokkulepet. Kas tõesti pean laskma osaühingul põhja minna?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Antud küsimus tuleks lahendada läbirääkimiste teel Maksuametiga kui täitemenetluses sissenõudjaks oleva isikuga. Sissenõudjal on võimalik täitemenetlus vajadusel peatada või lõpetada. Kindlasti aitaks maksuvõla ajatamisele kaasa võlgnevuse ositi tasumise reaalne alustamine.