Äriõigus

Küsimus: Kui vana peab olema, et asutada osaühing?10.02.2012

Tere,
Mis vanusest alates on lubatud asutada osaühing?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Iseseisvalt kehtivate tehingute tegemiseks peab isik omama täielikku teovõimet. Täielik teovõime on 18-aastaseks saanud isikul ehk täisealisel. Kohus võib vähemalt 15-aastase alaealise piiratud teovõimet laiendada, kui see on alaealise huvides ja alaealise arengutase seda võimaldab. Sel juhul otsustab kohus, milliseid tehinguid võib alaealine teha iseseisvalt. Seega üldjuhul peab äriühingu asutamiseks olema isik saanud vähemalt 18-aastaseks või peab alaealise piiratud teovõime olema kohtu poolt vastavate tehingute tegemiseks laiendatud.