Äriõigus

Küsimus: Kas riigiasutuse töötaja võib olla osaühingu juhatuse liikmeks (näiteks õpetaja)?21.03.2012

Kas inimene, kes töötab riigiasutuses, võib olla osaühingu juhatuse liikmeks (näiteks õpetaja)?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Õpetaja töötab töölepingu alusel ja ei ole ametnik avaliku teenistuse seaduse tähenduses. Seega ei laiene temale avaliku teenistuse seaduses, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses ja korruptsioonivastases seaduses sätestatud piirangud.