Äriõigus

Küsimus: Kuidas peaks lõpetama FIE staatuse?17.09.2012

Hakkasin 1997 FIE-ks ja olen kirjas äriregistris. Kust pean alustama, et lõpetada FIE tegevus ja saada välja ka äriregistrist? Notari juures kuuldavasti on avalduse kinnitamise riigilõiv üsna suur, kas kuidagi tasuta või odavamalt ka saab?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kui füüsilisest isikust ettevõtja soovib kustutada enda kohta tehtud kande Äriregistrist, siis tuleb esitada Äriregistrile vastav avaldus. Avalduse saab esitada notari vahendusel ning samuti ka ilma notaritasuta ID-kaardiga E-Äriregistri kaudu. Füüsilisest isikust ettevõtja osas Äriregistri kande muutmise või täiendamise eest tasutakse riigilõivu 3,83 eurot.