Äriõigus

Küsimus: Kuidas võtta tegutsevasse osaühingusse võrdne partner?05.11.2012

Tere,
Olen tegutseva osaühingu ainuomanik. Soovin võtta võrdse partneri. Kuidas toimub poole firma müümine?
Ette tänades,

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kui osaühingu osa ei ole registreeritud Eesti Väärtpaberite Keskregistris, siis peab osa võõrandamise tehing olema notariaalselt tõestatud. Seega tuleb osalusest 50% võõrandamiseks pöörduda notari poole ning notaribüroo valmistab ette vastava osa võõrandamise lepingu. Juhul, kui soov on sätestada osa võõrandamise lepingusse keerulisemaid eritingimusi, siis on soovitatav sellel teemal pidada eelnevalt nõu juristi või advokaadiga.