Äriõigus

Küsimus: Kuidas reageerida, kui 3 aastat hiljem on ilmunud äriregistrisse uuesti trahvinõue, millega pidi kõik ammu korras olema?05.05.2013

2009.aasta novembris määrati firmale trahv aastaaruande hilinemise eest. Aruanne sai esitatud ja menetlusteabest kadus ka trahvinõue. Sai helistatud äriregistrisse ja küsitud ning sealt vastati, et kõik on korras. Nüüd, 3.04.2013 tuli aga kohtutäiturilt firma vallasvarale keelumärke seadmise avaldus ning äkitselt ilmus ka menetlusteabesse üles trahvinõue, kuigi menetlusteabes on näha, et see on alles hiljuti sinna lisatud. Kuidas tuleks sellises olukorras käituda? 3,5 aastat ei ole ei äriregister ega kohtutäitur midagi nõudnud ning nüüd siis selline ootamatu asi!

Ette tänades!

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Soovitatav on suhelda nii Äriregistriga kui ka kohtutäituriga ning situatsiooni täpsed asjaolud välja selgitada. Juhul, kui trahvinõue ei ole põhjendatud, siis on võimalik see vaidlustada.