Äriõigus

Küsimus: Kas osaühingu tegevjuhile allkirjaõiguse andmiseks peab notari juurde minema?05.05.2013

Olen osaühingu ainuke juhatuse liige ja raamatupidaja. Soovin vormistada tööle ja anda allkirjaõiguse tegevjuhile (töölepingute, teenuselepingute sõlmimine jne). Kas selle saab otsustada juhatuse üldkoosolekul või peab seda tegema notari juures?
Tänud ette!

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Juhul, kui Te soovite äriühingu juhatust täiendada veel ühe allkirjaõigusliku liikmega, siis tuleb Äriregistrile esitada vastavasisuline avaldus juhatuse liikme poolt ning ühtlasi lisada üldkoosoleku otsus täiendava juhatuse liikme valimise kohta. Avalduse Äriregistrile saab esitada ID-kaardiga Äriregistri online süsteemis või notariaalses vormis notari juures.