Äriõigus

Küsimus: Osakapitali muutmine eurole05.05.2011

Tere,
Saatsin äriregistrisse taotluse osakapitali muutmiseks. Sain määruse, milles oli toodud 2 punkti - ei klappinud protokolli ja põhikirja kinnitamise kuupäevad (kogemata eksisin) ning puudus osade nimiväärtuste ümberarvestamise tulemi ümardamise ja selle õigusliku tähenduse puudumise viide.
Kas puuduste likvideerimiseks piisab, kui ma viin vastavad muudatused protokolli ning osanikud (mina ja partner) digiallkirjastame parandatud protokolli või peaksin kokku kutsuma uue koosoleku ja tegema ka uue protokolli?
Lühidalt öeldes - kas oleks korrektne parandada vana protokoll, viia sisse vastavad muudatused ning jätta kuupäev muutmata?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kui otsuses/protokollis on kirjavead, siis piisab, kui sama otsus vormistada uuesti korrektselt ning seega ei ole vaja otsust sisuliselt muuta. Kui otsuses/protokollis on sisulised puudused, siis on korrektne sama otsus võtta vastu uuesti uuel koosolekul. Antud juhul on kõige lihtsamalt võimalikud puudused kõrvaldada, kui esitada sama otsus/protokoll uuesti koos kaaskirjaga, milles selgitada, et osanikud otsustasid sama otsust/protokolli korrigeerida/täpsustada. Iga konkreetses asjas on soovitatav küsida täpsemat infot otse Äriregistri infotelefonilt, vt www.rik.ee, kuna täpsed tehnilised üksikasjad ei ole õigusaktide tasemel reguleeritud.