Äriõigus

Küsimus: Osaühingu jagunemine12.05.2011

Tere.
Osaühingu tegevus kavatsetakse lõpetada, jagades osaühingu varad (arendamiseks mõeldud mõned kinnistud) ja kohustused (kohustusi tegelikult ei ole), kahe osanikufirma (50%ja 50%) vahel. Mõlemad firmad on samas võtnud jagada planeeritavast osaühingust laenu ja laenud on tagastamata. Osaühingul on jaotamata eelmiste perioodide kasumit, maksuametile käibemaksu ettemaksu.
Kas asjal on olemas mingi mõttekas lahendus maksukoormuse optimeerimise seisukohalt?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Sellele küsimusele ei ole kahjuks võimalik sisuliselt vastata, sest maksude optimeerimise lahendused on väga spetsiifilised ja need töötatakse välja vastavalt kindlale täpsetele situatsioonile. Antud küsimuses sisulise vastuse saamiseks soovitan Teil pöörduda valdkonna spetsialisti poole personaalse nõustamise korras.