Äriõigus

Küsimus: Mis kriteeriumi põhjal kohus määrab või jätab osaniku juhatusse määramata?08.04.2014

Tere,
Kahe osanikuga ettevõttel mõlemal 50% osalus. Üks osanik kuulub juhatusse, teine mitte. Kui nüüd kohtu kaudu soovib osanik, kes end ise taandas juhatusest, sinna tagasi saada, siis mis võetakse kohtus aluseks, et kas ta ennistatakse juhatusse või mitte?
Tänades

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Juhatuse valimine toimub osanike koosolekul. Olukorras, kus OÜ-l on kaks osanikku, kelle osad on võrdsed, peavad osanikud kokku leppima, kes saab juhatusse. Hetkel jääb arusaamatuks, millisel alusel on kohtusse hagi esitatud. Seega pole võimalik ka täpsemalt vastata.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn & Tartu
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee