Äriõigus

Küsimus: Kas OÜ juhatusel on võimalik allkirjastada majandusaasta aruanne osanike koosolekut kokku kutsumata?08.04.2014

Tere,
Kui OÜ juhatus ei kutsugi osanike koosolekut kokku, vaid allkirjastab selle ilma koosolekuta, ehk siis osanike poolse kinnituseta, kas selline asi on võimalik?

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tehniliselt on see võimalik, kuna majandusaasta aruandele ei tule ettevõtjaportaalis lisada osanike koosoleku otsust, millega majandusaasta aruanne kinnitati. Majandusaasta aruande peavad allkirjastama üksnes juhatuse liikmed. Õiguslikult on aga tegemist rikkumisega, kuna majandusaasta aruanne peab olema enne esitamist osanike poolt kinnitatud. Sellise rikkumise eest vastutab juhatus.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn & Tartu
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee