Asjaõigus

Küsimus: Kas poeg saab isalt kinkena maja omandada nii, et tuleb isa asemel uueks osapooleks ja jätkab pangalaenu maksmist?22.04.2014

On võetud laen ja seatud kahele eri omanikule kuuluvale majale ühishüpoteek. Nüüd soovib üks osapoolest, kelle maja soetamiseks laen võeti, oma maja edasi kinkida oma pojale. Kas poeg saab seda omandada nii, et tuleb uueks osapooleks ja jätkab pangalaenu maksmist?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Hüpoteek ei takista asja võõrandamist. Tavaliselt soovib pank võõrandamisest teada saada, kuid kinkimist ega ka müümist ta keelata ei saa.
Mis puutub pangaga sõlmitud laenulepingu ülevõtmisse, siis pank peab sellega nõustuma.