Asjaõigus

Küsimus: Kuidas on lood tähtaegadega, kui soovin nõuda hüvitist võõrale kinnisasjale tehtud kulutuste eest?24.04.2014

Tere, küsimus võõrale kinnisasjale tehtud kulutuste hüvitamisega. Enne abielu 2007a tegin elukaaslase kinnisasjale olulisi kulutusi. 2013 lahutasime, ehitatut ma tagasi ja kaasa võtta ilma kinnisasja rikkumata ei saa. Soovin esitada nõude kulude hüvitamiseks. Kulude hüvitamise nõude põhjus tekkis seoses lahutusega. Palun selgitage millised on aegumistähtajad?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Teie nõue võiks põhineda alusetul rikastumisel. Sellise nõude aegumise tähtaeg on kolm aastat. Aegumine võib peatuda läbirääkimiste ajaks või siis katkeda muuhulgas nõude tunnustamisega vastaspoole poolt. Kuna te kirjutasite eelmises küsimuses, et vastaspoolega kokkuleppele ei saa, siis tähendab, et mingeid läbirääkimisi te ilmselt ei pea ja vastaspool teie nõuet ei aktsepteeri. Seega on teie nõue üsna suure tõenäosusega aegunud.