Asjaõigus

Küsimus: Kuidas rakendada naaberkrundile sarnast ehitise kõrguse piirangut, et sinna kõrgemaid maju ei ehitataks?25.04.2014

Tere,
Detailplaneeringu järgi kavatsetakse 0,65 ha krundile ehitada 3 korterelamut, 32 m, 26 m ja 34 m kõrgused ehitised. Naaberkinnistute omanikele on kehtestatud ehitise kõrguse piirang 11 m. (Tänaval asuvad kõik eramajad).
Kuidas on võimalik rakendada ehitise kõrguse piirangut ka planeeritavatele ehitistele ning vältida ülerahvastatust ja saavutada, et eramajadega piirnevale alale ei ehitataks kortermaju, sest kortermajade planeeringuga eramajadega tänavale halvendatakse oluliselt naabrite olmet ning muudetakse asukoha struktuuri.
Ette tänades

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Tundub et olete hiljaks jäänud, kui seda tehakse kehtiva detailplaneeringu alusel. Peaksite muutma detailplaneeringut.