Asjaõigus

Küsimus: Mis õigused on lahutatud abikaasadel jagamata ühisvara kasutamisel?16.05.2014

Maja ostsime laenuga abielu ajal koos, abikaasa on põhilaenaja, mina kaaslaenaja. Nüüdseks oleme 3 aastat lahutatud. Mees elab majas, mina korteris, mille ostsin, kui olime juba lahutatud. Hetkel on mees leidnud endale kallima. Küsimus: kas ma peaksin lubama mehe uuel elukaaslasel sinna majja elama minna ja sisse kirjutada? Või peaksin jääma selle juurde, et elavad mujal ja maja kasutame koos vastavalt kokkuleppele, kes parajasti seal suvitada tahab? Mis kaasneb mulle sellega, kui keegi võõras ennast sinna sisse sätib? Maja müüa ei tahaks, jääks kunagi tütrele.

Lugupidamisega

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kaasomanik võib enda kaasomandi osale majutada ka mitte-omanikke, ilma et ta teiselt kaasomanikult selleks nõusolekut peaks küsima. Elukoha registreerimine ei mõjuta ei teie ega teise kaasomaniku huve. Kui teil on kokkulepe kaasomandi kasutamise kohta, siis võite selle juurde jääda, kuid võite ka sellest loobuda, see ei tulene seadusest vaid teie tolerantsusest.