Asjaõigus

Küsimus: Kas ma võin minu maale ulatuvaid suure tamme oksi maha lõigata ja siis vastava teenuse arve naabrile esitada?01.06.2014

Naabril kinnistul kasvab suur tamm, mille oksad ulatuvad pooleldi minu kinnistule. Naaber keeldub tamme oksi piirama ja mul endal pole ka õnnestunud sedavõrd kõrgelt ilma abivahenditeta suuri oksi kärpida. Kui ma vastava tehnika rendin, et oksi kärpida, kas mul on õigus esitada vastav arve naabrile maksmiseks? Mis võimalused mul veel on? Tamm kasvab lõunapoolsel küljel, varjab ka muuhulgas päikest.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

te võite need oksad maha lõigata ja endale võtta. Hüvitise nõuet seadus ette ei näe.