Asjaõigus

Küsimus: Kas ma võin kinnistu piiril oleva tee äärde taha aia, kui naaber ei pääse siis autoga enam oma õue?06.06.2014

Tere!
Sooviksin teada, kui talu on jagatud kaheks, kus sissesõidutee õue poolitab kinnistud, millest tee on minu oma, siis kas ma võin kinnistu eraldamiseks piiri pidi ehitada aia. See küll hakkaks piirama tädi hoonete ette autoga sõitmist, aga jalgsi saaks ikka minna (u 100 m). Endale õue sooviksin teha teise sissesõidutee koha, et oleks rohkem privaatsem.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Katsuge nüüd ise aru saada, mida te kirja panite: " talu on jagatud kaheks, kus sissesõidutee õue poolitab kinnistud, millest tee on minu oma"
Üldiselt on nii, et naabrile peab jääma juurdepääs avalikult kasutatavale teele. St. peaks jääma juurdepääsu tee - jalgsi minemiseks ei ole reeglina teed vaja.