Asjaõigus

Küsimus: Kas ühe korteriga maja on nüüd täielikult selle korteriomaniku kasutada?29.06.2014

Tere.
Kinnistul asub kaks maja - 8 korteriga ja 1 korteriga.
Kas kasutuskorra määramisel (notariaalselt tõestatud), kuulub nüüd see väiksem maja automaatselt ühele kaasomanikule, kellele see korter kinnitati?
Kas teistel kaasomanikel on ka mingeid õigusi keldripinna ja pööningu suhtes selles majas ning kas temal on mingeid õigusi suure maja mitteeluruumide osas? Majadel on kinnisturaamatu järgi eri numbrid?
Tänan.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Vastused neile küsimustele annab kasutuskorra kokkulepe. Kui seal on kirjas, et ühe korteriga maja jääb seal elava isiku ainukasutusse ilma eranditeta, siis nii ongi. Kui kasutuskorra kokkuleppes on kirjas, et seal asuvad keldriruumid jäävad kellegagi ühiskasutusse vms, siis on vastavatel isikutel õigus neid ruume kasutada.