Asjaõigus

Küsimus: Kuidas müüa 50/50 kaasomandis olevat korterit, kui teine kaasomanik ei soovi müüa?03.07.2014

Kui 50/50 kaasomandis on korter, mis on välja renditud ettevõttele, siis mida peaks tegema, kui üks kaasomanik soovib korteri müüki panna, kuid teine ei soovi ja soovib rentimist edasi teha ja kokkulepet ei saavutata? Mida teha, et saaks korteri siiski müüki panna?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Peaksite kaasomandi ära lõpetama - kui muul viisil hakkama ei saa, siis pöörduma kohtusse ja paluma teiselt kaasomanikult teie osa välja osta. Sunniviisiliselt ei saa kedagi oma asja müüma panna (erandid välja arvata).