Asjaõigus

Küsimus: Kelle nõusolek peab olema, kui soovin osta korterit, millel on panga kasuks seatud keelumärge?01.09.2014

Korteriomandil on panga kasuks seatud keelumärge kinnisasja käsutamise keelamiseks. Kui on soov sellist korterit osta, siis kelle nõusolekul see tehing peaks toimuma ja kellega ning millised kokkulepped peab sõlmima?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Keelumärkes on kirjas, kelle taotlusel see sinna pandi. Tavaliselt kohtutäitur. Kohtutäiturilt saate ka täiendavat informatsiooni, millal asi võõrandatakse - tavaliselt enampakkumisel, kuid on ka võimalus muul viisil müüa, kui kokkuleppele saate.