Asjaõigus

Küsimus: Kas katastriüksuse piiriprotokollile peavad alla kirjutama naaberkinnistu kõik omanikud (ühisvara omanikud)?09.09.2014

Kas maaüksuse piiriprotokolli allkirjastamiseks peab piirinaabriks oleva ühisvara korral tähtkirjaga kohale kutsuma 100% piirinaabri ühisvara omanikest?
Ehk kas ühisvara saab piiriprotokollis esindada ka vaid osa piirinaabri ühisvara omanikest? Kui jah, siis kui suure osa (miniaalselt)?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Maakorralduslike toimingute tegemisest peab teavitama kõigi kinnisasjade omanikke. Seadus ei erista, et kui isik on vaid väikese mõttelise osa omanik, siis just kui ei oleks tal omaniku õigusi. Olenemata omandi suurusest on ta omanik ja temale tuleb teavitada. Piiriprotokollile allkirja andmine tähendabki kinnitust selle kohustuse täitmise kohta.