Asjaõigus

Küsimus: Kas korteriühistu võib laenu võtta perioodil, kui üks korteriomanik on surnud ja pärand "õhus"?12.09.2014

Kui korteriomanik on surnud ja enne ei olnud võlgasid, kas jooksevad kulud (remondifond jne.) tohib edasi joosta, kui pärandit ei ole avatud ja kas sellel ajal kui puudub ühel korteril elus omanik võib KÜ võtta laenu?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Majandamiskulud (s.h ma remondifondi maksed) tekivad korteril hoolimata sellest, et korteriomanik on surnud. Pärandi vastuvõtmine ei puutu asjasse.