Asjaõigus

Küsimus: Kas saan nõuda ostuhinna alandamist, kuna korteri pindala on väiksem kui lepingus ja kinnistusregistris?25.09.2014

Ostsin korteri, mille pindala on kinnistusregistris ja ostu-müügi lepingus sätestatust väiksem. Kas ja millistel alustel on mul õigus nõuda ostuhinna alandamist? Täpsustuseks veel nii palju, et võlaõiguslepingus on kirjas, et mul ei ole tulevikus õigust nõuda ostuhinna alandamist, kui korteri tegelik pindala peaks osutuma väiksemaks. Kas sellises olukorras tuleb seadus appi või pean leppima müüja vastusega, et lepingus on kõik kirjas?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Olete ju kokku leppinud, et te ei saa sellisel juhul ostuhinda alandada. Leping lähtub seadusest ja seadus lepingust. Seega tuleb olukorraga leppida. Võiks küll mõelda, kas muude õiguskaitsevahendite kasutamine tuleks kõne alla, kuid ka siin tuleks suure tõenäosusega eitavalt vastata.