Asjaõigus

Küsimus: Kuidas elukaaslast kinnistult välja tõsta?03.10.2014

Kuidas tõsta oma kinnistult välja endist elukaaslast, kellega on praeguseks suhted halvad? Kinnistu ostsin oma raha eest. Mees keeldub välja kolimast, kuigi minu arust ei ole tal ühegi seaduse alusel õigust kinnistut kasutada ja lahkumast keelduda. Kuidas vormistada väljatõstmisnõue? Kui ta ei lahku (mida ongi karta) ja tuleb pöörduda kohtusse, kui suur on riigilõiv jm kohtumenetlusega seotud kulud (va õigusabi, mis sõltub selle pakkujast)?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Teil ei ole jah muud võimalust, kui kohtusse pöörduda. Täpsed kulud ütleb teile esindaja olenevalt sellest milliseid nõudeid ta asjaoludest lähtuvalt peab vajallikuks esitada.