Asjaõigus

Küsimus: Kas peab olema kõigi kolme kaasomaniku nõusolek, kui üks korteriomanik tahab ehitada oma osale juurdeehitise?08.10.2014

Kas peab olema kõigi kolme kaaomanike nõusolek, kui majal, millel on kolm korterit, ehitas üks kaasomanikest omapoolsele küljele juurdeehitised, millega tõusis ka tema maa protsent, kuid üks kaasomanikest keeldus nõusolekut andmast, mida KOV nõuab koos projektiga - sama ka piirdeaia kohta. Üks kaasomanikest lammutas võrkaia ära ja tegi ilma vastava kaasomaniku nõusolekuta uue plankudest aia tänavapoolsele osale. KOV nõuab kõigi kaasomanike nõusolekut ja selle vormistamist kirjaliku nõusolekuna, kui on ette teada, et üks naabritest nõusolekut ei anna. Mida teha?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Jah sellistel puhkudel peab olema kõigi kaasomanike nõusolek. Kui üks keeldub seda andmast, siis on kaks võimalust: jätta asi katki või nõuda seda nõusolekut kohtu kaudu.