Asjaõigus

Küsimus: Kas elukaaslasel on lahku minekul õigus oma raha eest soetatud esemed kaasa võtta?17.10.2014

Tere. Me ei ole abielus. Elasime 10 aastat koos ja temaga on 1 laps. Lapsi on mul 5. Eelmise elukaaslasega on neli last. Mees hakkas viis aastat tagasi Soomes tööl käima. Meie elu lihtsalt lagunes. Tema alkoholilembus kasvas ja ta kaotas töö ka Soomes. Ta läks lihtsalt ära, võttes kaasa kõik, isegi mis oli lastele ostnud.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Jah, on. Te ei olnud ju abielus, tema ostetud vara kuulub täielikult talle, hoolimata kooselatud aastate arvust.