Asjaõigus

Küsimus: Kuidas on lihtsaim viis vormistada kaasomandis majaosa teisele kaasomanikule, kui plaanis on tegelikult ka maja müük?13.04.2015

Saime emaga 2007.a päranduseks maja. Ema on sissekirjutatud ja elanud kogu aja selle majas, mina aga mitte. Ema soovib maja müüa, et osta väiksem elamine. Mina soovin loobuda oma osast ema kasuks. Kuidas oleks mõistlikum, kas teha kinkeleping emale või saab ka mingi loobumise teha maja müümisega samal ajal? Või on veel mingid variandid?

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere! Saate oma osa emale kinkelepinguga kinkida. Kinkelepingu ja osa kinkimise kohta uurige täpsemalt notari käest.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee