Asjaõigus

Küsimus: Kuidas käituda, kui ostsime äsja maja ja avastasime, et naaber on aiaga meie krundist osa ära lõiganud?13.04.2015

Ostsime maja ja avastasime, et naaber on aastaid tagasi paigaldanud oma võrkaia nii, et umbes 5 m2 meie maast jääb tema aia sisse. Kuidas käituda, et seadustega pahuksisse ei lähe?

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Kui see teid ei häiri, et väike osa teile kuuluvast maa-alast jääb naabrile, ei ole vaja antud olukorras midagi ette võtta.

Kui aga soovite, et naaber aeda nihutaks, soovitaksime kõigepealt alustada läbirääkimistest naabriga, mitte hakata aeda ise omavoliliselt ümber tõstma.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee