Asjaõigus

Küsimus: Mis vahe on sellel, kas ostetav korter on registris märgitud äripinnana või elupinnana?04.05.2015

Tere,
Sooviks teada, mis vahe on sellel, kas ostetav korter on registris märgitud äripinnana või elupinnana?
Antud hetkel on kinnistustoimiku andmetel tegemist mitteeluruumiga.
Ette tänades

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Eluruumile esitatavad nõuded leiate järgmiselt aadressilt: https://www.riigiteataja.ee/akt/846015

Näiteks on kuulutuseportaalides pakkumises objekte, mida tutvustatakse kui korterit, kuid eluruumiks ei saa neid mitte kunagi registreerida, sest pind ei vasta eluruumile esitatud nõuetele. Krediidiasutused võivad, kuid ei pruugi anda sellise pinna ostuks eluasemelaenu. Ka võib laenuintress olla kõrgem.

Taotluse alusel saab mitteeluruume ka eluruumideks ümber registreerida, kuid sel juhul peab vastama ruum eluruumi tingimustele.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee