Asjaõigus

Küsimus: Kas kinnistu omanik saab naabrilt nõuda, et ta servituudi alusel kasutatavat teed ka korras hoiaks?15.05.2015

Kinnistu omanik sõlmis naabriga teeservituudi lepingu notari juures. Suuliselt oli kokkulepe, et naaber, kelle kasuks teeservituut seati, hoiab ka seda teed korras peale lepingu sõlmimist ja kasutusõiguse saamist.
Notari juures aga antud tingimuses kokku ei lepitud ning naaber ei ole nõus teed korras hoidma.
Kas kinnistu omanik saab naabrilt nõuda, et ta seda teed korras hoiaks ning kuidas see täpselt välja näeb?

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Hea küsija!

Kui vaidlusalust tingimust notariaalses lepingus kirjas ei ole, peab teed korras hoidma tee all oleva kinnisasja omanik.

Servituudi seadmise leping peab olema AÕS § 173 alusel sõlmitud notariaalselt tõestatud vormis ning kui tee korrashoiu kohustust ei ole selle lepinguga Teie naabrile seatud, siis ei ole seda ka tekkinud.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee