Asjaõigus

Küsimus: Kas muruplatsikeste muutmine asfaldikattega parkimisalaks nõuab kõigi korteriomanike nõusolekut?18.06.2015

Korteriühistu soovib laiendada parkimisvõimalusi maja ees ja seoses sellega kaotatakse maja ees olevad muruplatsikesed. Minu küsimus, kas kaasomandis oleva eseme (antud juhul maa) otstarbe muutmine (muruplatsikeste muutmine asfaldikattega parkimisalaks) nõuab kõigi korteriomanike nõusolekut?

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Parkla ehitamise näol ei ole tegemist maa sihtotstarbe muutmisega. Küll aga on parkla ehitamise näol tegemist kaasomandi ehitusliku ümberkorraldusega, mis ei käi tavaliste kaasomandi korrashoiuks vajalike muudatuste alla.

Korteriomandiseaduse § 16 lg 1 järgi on ehitusliku või muu kaasomandi eseme korrashoiuks vajalikust muudatusest suurema ümberkorralduse tegemiseks vaja korteriomanike kokkulepet.

Kuna parkla ehitamise näol on arvatavasti tegemist ehitusliku ümberkorraldusega, läheb vaja korteriomanike kokkulepet.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee