Asjaõigus

Küsimus: Kui laen on tagasi makstud, kas teine inimene saab veel maha võtmata hüpoteeki kasutada uue laenu võtmiseks?12.03.2018

Laenu lisatagatiseks olnud majal on peal hüpoteek. Laen on reaalselt tasutud ja hüpoteeki pole maha võetud. Kas on võimalik sama hüpoteeki kasutada nüüd teisel inimesel laenu võtmise tagatiseks või tuleb eelmine hüpoteek enne maha võtta ja siis tuleb uuesti uue inimese jaoks hüpoteek peale panna? Tegu on juriidiliselt sama pangaga, kelle kasuks on hüpoteek praegusel hetkel.

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Tere. Kui hüpoteegipidajaks jääb sama pank ja hüpoteegisumma ei muutu, siis pole vaja hüpoteeki kustutada. Sama hüpoteek jääb nüüd tagama teist nõuet; uue nõude sisu märgitakse notariaalses lepingus.