Asjaõigus

Küsimus: Kas kaevu vee saastatus on põhjuseks korteriostu tühistamiseks?10.05.2018

Tere! Ostsin korteri 9 kuud tagasi ja kus tuleb vesi oma kaevust. Naaber ütles, et on võimalik kolibakteri reostus alguses kui sisse kolisin, aga seal tuli teisi asju ka ja see jäi kuidagi unustusse. Nüüd lasen teha kontrolli veel, et tead saada kas on. Kui on kas see on piisav põhjus korteri ostu tühistamiseks.

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Teil on võimalik nõuda kahju hüvitamist (uue kaevu ehitamise kulu), alandada hinda (nõuda osa müügihinnast tagasi, põhjuseks samuti uue kaevu rajamise kulu) või taganeda lepingust.

Lepingust taganemine on lubatud vaid juhul, kui tegemist on väga olulise puudusega, mida pole võimalik mõistlikul moel ja mõistlike kuludega kõrvaldada. Kui tõendate ära, et kaevu vesi on tarvitamiskõlbmatu ja et uue kaevu rajamine on võimatu või ebamõistlikult kallis, siis oleks taganemine lubatav.

Soovitan lugeda Riigikohtu 14.juuni 2017 lahendit asjas nr. 3-2-1-53-17.