Asjaõigus

Küsimus: Kas naaberkinnistu poolt meie pumpla kasutamiseks peab olema kõigi või enamuse korteriomanike nõusolek?14.06.2018

Tere,
meil on 8 korteriga maja. 2003. a. ehitas 1 korteriomanik (ei elanud ise sees) endale kõrval asuvale krundile maja. Küsis 5 korteriomanikult luba (ise oli 6.) kasutada meie pumplat seni, kuni teeb omale ise pumpla. Tal on olemas pumpla, kuid vett kasutab ikkagi meie pumplast.
Kas ta oleks pidanud tegelikult küsima kõigi käest nõusolekut, mitte ainult 6? 2006.a. erastasime majaaluse maa. Kuna seal on kirjas, et kõigile kuulub mõtteline osa maast, siis tema võib kasutada meie pumplat, kuna tal on notariaalne paber, kuigi ta müüs korteri tegelikult enne 2010.a. juba ära.

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Arusaamatuks jääb, et mis "notariaalne paber" tal on. Kui tegemist on naaberkinnistu kasuks seatud servituudiga või kaasomanike kokkuleppega, siis on tal kindlasti õigus teie pumplat kasutada.