Asjaõigus

Küsimus: Kuidas käib kaasomandis maja korteriomanditeks vormistamine?14.06.2018

Plaanime majaelanikega kaasomandis oleva kortermajaga (7 korterit) vormistada ümber korteriomanditeks aga ei tea täpselt, mida selleks teha. Eeldada võib, et esmalt on vajalik kõigi korteriomanike 100% nõusolek (mis on olemas) ja siis peaksime koos minema notarisse vormistama aga millega veel peaks arvestama, millised protsessid läbi tegema, millises järjekorras?

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Peate pöörduma kohaliku omavalitsuse poole. Maja ehitusprojektile tuleb kanda korteriomandite piirid ja see projekt tuleb kohalikus omavalitsuse kinnitada. Seejärel saate kõik koos minna notaribüroosse ja allkirjastada korteriomanditeks jagamise kokkuleppe. Notar edastab dokumendid kinnisturegistrile ja seal tehakse vajalikud kanded.