Asjaõigus

Küsimus: Kuidas käituda, kui minu üüritava korteri omanik suri ja nüüd tuli keegi kes soovib üüriraha oma kontole?19.06.2018

Tere. Elan üürikorteris mille omanik hiljuti suri. Nüüd ilmus välja keegi korteri volitatud valdaja ja soovib üürirahasid oma kontole. Kas see on õige või kuidas peaks edasi käituma?

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Pärast korteri omaniku surma läheb korter üle tema pärijatele. Ainult pärijad saavas Teilt üürimakseid vastu võtta. Seda ka alles siis, kui nad on senise omaniku asemel kantud korteri omanikena kinnistusraamatusse.

Et mitte jääda üürimaksete tasumisega võlgnevusse, selleks on Teil võimalik avada ükskõik millise notari juures deposiitkonto. Maksate igakuiseid üürimakseid sellele kontole. Konto avamise lepingus märgite, et sellelt kontolt saab raha ülekandmist iseendale nõuda isik, kes kantakse konkreetse korteri omanikuna surnud isiku asemel kinnistusraamatusse.