Asjaõigus

Küsimus: Kuidas lõpetada korteri kaasomandit?24.04.2012

Tere,
Kuidas lõpetada kaasomandis olevat mõttelist 1/4 korteri omandit kui kaasomanik pole nõus seda endale ostma? Jutt on korterist Tallinnas. Korteri suurus on 2 tuba ja köök, 43 m2.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Tere,
Korteri suurus ei oma kaasomandi lõpetamisel tähtsust. Kui teine kaasomanik keeldub teie soovitud viisil kaasomandi lõpetamisest, siis peate seda kohtu kaudu nõudma.