Asjaõigus

Küsimus: Kuidas jagada kahe omanikuga kinnistu kaheks eraldi kinnistuks?23.05.2012

Tere,
Krundil kaks omanikku. Plaanis krunt jagada kaheks eraldiolevaks. Milliseid juriidilisi toiminguid on vaja selleks teha, et oleks kaks eraldi kinnistut (notar, mõõdistamine jne)?
Lugupidamisega

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Eeldusel, et mõlemad omanikud on jagamisega nõus, lasete esmalt maamõõtjal uued piirid maha märkida ja nende järgi katastriüksused moodustada. Seejärel teete notari juures kokkuleppe kaasomandi lõpetamiseks ja kinnistu jagamiseks vastavalt uutele katastriüksustele. Samas tehingus määratakse ka kindlaks omanikud.