Asjaõigus

Küsimus: Milline kokkulepe oleks vaja naabriga sõlmida pööningu kasutamiseks, et tema kinnistu mõttelise osa müügil kokkulepe kehtima jääks?02.07.2012

Tere,
Elame eramajas, millel on peale meie veel üks omanik. Kinnistu on mõttelistes osades. Maja katus vajab vahetamist aga naabril tööde rahastamiseks vahendid puuduvad. Ta on nõus andma meile kasutamiseks oma majapoole pööningu. Soovime sõlmida kasutuskorrale notariaalse lepingu kindla perioodi peale (min 10 aastat). Kas juhul, kui naaber otsustab selle ajavahemiku sees oma poole majast ära müüa, jääb sõlmitud kasutuskord kehtima ka uute omanikega? Milline lahendus ja kokkulepe oleks kõige kindlam?
Tänud vastuse eest!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Järgmise naabri suhtes kehtib praegune kasutuskord juhul, kui see on kantud kinnistusraamatusse. Kindlaim lahendus ongi see, kui sõlmite notariaalse kasutuskorra kokkuleppe koos avaldusega selle kinnistusraamatusse kandmiseks. Sellisel juhul on kasutuskord kehtiv kõigi järgnevate omanike suhtes.