Asjaõigus

Küsimus: Kas Soome elamisloaga inimesel on Eestis oleva vara müümisel suuremad kulud?31.07.2012

Tere! Abikaasa soovib müüa Eestis oleva vara. Kui ta vormistab end Soome alaliseks elanikuks, kas see toob kaasa lisakulutusi? Juhul, kui mina abikaasana müün ühisvara Eestis, mis tingimused siis on, kui abikaasa on välismaa alalise elamisloaga ja mina olen Eesti kodanik?
Terv,

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Soome elamisloaga inimesel ei ole Eestis oleva vara müümisel mingeid selliseid lisakulusid, mida sellise elamisloata isikul ei oleks. Ühisvara müümiseks on vajalik teise abikaasa nõusolek sõltumata sellest, millise riigi elamisluba tal on.