Asjaõigus

Küsimus: Kas kaasomandis olevale maale võib maja ehitada ilma teiste kaasomanikega kokku leppimata?03.09.2012

Tere!
Peale vanemate surma pärisid lapsed seadusjärgselt maja ja maa. Omavahel pole midagi ära jaotatud. Kas üks lastest võib ehitada sinna maale oma maja ilma teistelt luba küsimata?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui pärimisel midagi ära ei jagatud, siis võib eeldada, et kinnistu jaguneb kaasomanike vahel võrdsetes mõttelistes osades. Kaasomandi kasutamine toimub kokkuleppel teiste kaasomanikega, mis tähendab, et ilma teiste omanike nõusolekuta ei või maatükile midagi ehitada.