Asjaõigus

Küsimus: Kas omavalitsusel on õigus anda luba piiril asuvast kraavist maha võtta meie maa poolel asuvaid puid?28.09.2012

Tere,
Hiljuti laiendati meie juures teed ning parandati kraave. Kraavid aga olid vanad ning peal kasvasid puud, osa kraavi on kinnistute piiril - osa valla oma ning osa meie oma. Probleem selles, et kas vallal on õigust anda eraisikule luba maha võtta tervelt kraavilt puud ilma meid teavitamata ning luba küsimata?
Aitäh

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kuna see oli tee tööde tegemiseks vajalik, siis on küll jah õigus!