Asjaõigus

Küsimus: Kas kaasomandi müümisel teisele kaasomanikule võib olla ka sümboolne hind või peab olema turuväärtus?03.10.2012

Tere,
Kui korter on kaasomandis 50:50 ning üks omanikest tahab kaasomandist loobuda, siis kas ostu-müügitehing nende kaasomanike vahel võib toimuda ka sümboolse summa eest, nt 1 euro, kui mõlemad sellega nõus on? Kinkelepingut ei sooviks sõlmida, sest siis on teisel poolel võimalus aasta jooksul leping tühistada.

Ette tänades

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Võite rahulikult sümboolse hinnaga maha müüa, keegi ei keela! Sellisest kinkelepingu tühistamise võimalusest ma polegi kuulnud ...