Asjaõigus

Küsimus: Minu kinnistult soovitakse läbi viia telekommunikatsiooniliini, kas ma pean sellega nõustuma?01.11.2012

Firma kavatseb teostada telekommunikatsioonirajatise läbiviimist ehk ehitustöid minu kinnistu kaudu. Nad küsivad minu nõusolekut, et ma lubaksin oma maatükki kasutada nende tööde teostamiseks. Kas mul on õigus keelduda ning millised õigused ja kohustused firmal on, mis teostab antud töid?

Tänan,

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Teil on õigus keelduda. Kui neil aga ei ole muud võimalust liini vedamiseks või kui see on ülemääraselt kulukas, siis võivad nad seda teilt kohtu kaudu nõuda. Liini talumise eest võite küsida mõistlikku tasu. Kui nõustute liini paigaldamisega, siis peab paigaldaja taastama peale ehitustöid teie krundi praeguse seisukorra.