Asjaõigus

Küsimus: Kas korteriomandi müügil on teisel korteriomandi omanikul ostueesõigus?16.12.2012

Tere,

Elame kahekordses majas, kus on 2 korterit, ülemine ja alumine korrus. Mõlemad korterid on eraldi korteriomandid. Kummalegi korterile kuulub osa koduhoovist, vastavalt siis korteri suurustele 45% ja 55%. Hoovi kasutuskorda sõlmitud ei ole. Kuulda on, et alumist korterit hakatakse müüma. Kas meil on sellisel juhul korteri ostuks eesõigus? Teise korteri omanik vabatahtlikult ei soovi seda korterit meile müüa, meie aga soovime tervet maja endale. Kuidas toimida ja millised õigused meil seda endale saada oleks?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui on moodustatud korteriomandid, siis ei ole tegemist kinnistu kaasomandiga, mistõttu ei laiene teile ka kaasomaniku ostueesõigust puudutavad õigused. Alumise korteri endale saamiseks peate leidma võimalused, et oma pakkumine müüjale atraktiivseks muuta.