Asjaõigus

Küsimus: Kas vallasvarana olevat erastamata korterit saab osta?09.01.2013

Korter on suures majas, mida ei ole erastatud (ei ole ühistut tehtud). Elanikud on suhteliselt vaesed ja erastama nad ei ole võimelised. Milliseid tehinguid saab sellise korteriga teha?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Korteri erastamine ja korteriühistu moodustamine on kaks täiesti erinevat asja. Erastamise aeg on ammu ümber saanud, mistõttu ei muuda asja, kas korteriomanikud saaksid ja tahaksid oma kortereid erastada või mitte. Kui korter on tõepoolest erastamata, siis ei ole võimalik seda müüa.